Bartın Sohbet Odaları Bartın Chat

Ana Sayfa / Bartın Sohbet Odaları Bartın Chat

Bartın Sohbet Odaları Bartın Chat

admin     11-02-20     Chat, Genel, Sohbet, Sohbetci     Bartın Sohbet Odaları Bartın Chat     31 Defa Okundu

Bartın Sohbet Odaları Bartın Chat

Bartın Sohbet Siteleri,Bartın Arkadaslık Siteleri,Bartın Chat Odaları,Bartın Chat Siteleri,Alemsohbetci.com Bartın Sevda,lıları,Bartın Sohbet Odaları Bartın Chat  güvenlir sohbet arkadaslık sitesi olarak seviyeli sohbetlerle ziyaretçilerine kaliteli hizmetleriyle bedava kullanım hakları tanımakta.

Sohbet chat sitesi alemsohbetci.com sehirler adına sundugu hizmetleriyle Türkiyede yer alan sehirlerimizin tamamına mobil uyumlu ve web girişleriyle üyeliksiz ücretsiz şifresiz sohbet sitemize giriş yaparak kendinize Dünya genelinde yasamakta olan çok sayıda baylar bayanlarla arkadaslıklar edinerek eglenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Bartın Seviyeli Arkadaslık Sitesi

Sohbet sitemizde bulunan her odalarda ziyaretçilerimiz sınırsız kullanım haklarına sahiptir sitemizde yer alan sohbet geneli ve oyun odalarımız radyo odamız yarışma odalarımız tamamı muhabbet acıktır ve iletişimlere geçeceginiz insanlarla seviyeli sohbet yapılması bizler için önemli olup aksini uygulayanları sitemizde barındırmayarak uzaklatırmaktayız.

Bartın İli Hakkında Bilgiler

Bartın, Karadeniz Bölgesi’nin batı bölümünde yer almaktadır. Bartın ve çevresine ilk yerleşenler hakkına kesin bilgiler bulunmamakla beraber, yörenin ilk yerleşenlerinin yöreye M.Ö. 14. yüzyılda gelen Gaskalar olduğu düşünülmektedir.
Hitit İmparatorluğu’nun önemli bir güç haline gelmeye başlamasıyla beraber bölgedeki Gaska hâkimiyeti sona ermiştir. Hitit İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra Lydialılar, Persler, Makedonyalılar, Bithynia Krallığı ve Romalılar yöreye hâkim olmuşlardır. Roma döneminde, Bartın’ın askeri ve ekonomik nedenlerden dolayı önem kazandığı bilinmektedir. Roma İmparatorluğu M.S. 395’te ikiye ayrıldığında yörenin Doğu Roma toprakları içerisinde kaldığı görülür. Bu dönemden sonra yörede Bizans etkinliğinin sürdüğü, 13. yüzyılda Türklerin Anadolu’ya gelmesinden sonra Bartın ve çevresinin Candaroğulları Beyliği’nin hâkimiyetine girdiği bilinmektedir.

Şehir merkezi, Bartın’ın kuzeyinde dik yamaçları Karadeniz’le buluşturan yedi tepe, beş yarımada ve iki ada üzerinde kurulmuştur. İlçede önemli gelir kaynaklarından biri turizm sektörüdür. Eşsiz doğal yapısı, 3000 yıllık tarihi dokusu 1940’lı yıllardan beri Amasra’yı turizm cazibe merkezi yapmıştır. Son yıllar da turizm alt yapı sorumlularının da giderildiği Amasra, yaz-kış turistlerin akınına uğramaktadır.

Bartın yemekleri etli, sebzeli, sütlü, hamur işli ve zeytinyağlı yemekler ile pilav, çorba ve tatlı çeşitlerinden oluşur. Dikkati çeken başka bir husus ise aynı türe ait yiyeceklerden pek çok çeşidin olmasıdır. Örneğin, ondan fazla dolma ve pilav çeşidine rastlanır. Bartın mutfağı ile ilgili yapılan araştırmalarda, yüzden fazla çeşide rastlanmıştır ve bu durum açıkça yöre mutfağının zenginliğini ortaya koymaktadır.

Bartın Sohbet Odaları Bartın Chat

 

 

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.Alemsohbetci.Com

Alem sohbetci Sohbet odaları Sitemiz insanların Sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda Sohbet Chat ederek ve sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur. Sohbetalem ve Alemchat sitesi Güvenilir Dostlugun Yaşandıgı Tek Adrestir. Kaliteli Sohbet etmek istediginizde Ücretsiz Sohbet keyfi yaşayacagınız Mobil Chat Doyumsuz Sohbet keyfi yaşayacagınız Sohbet platformu Alemsohbet Seviyeli Sohbetler diler.

Copyright 2019© Alem Sohbetci Alem Sohbet odaları Sizin Sohbet chat siteniz

Alem Sohbet
Alem Sohbet | Alem Sohbetci | Sohbet odaları | Sohbet | Sohbetalem | Alemchat | Mobil Sohbet | Sohbet sitesi |