Alemsohbetci.COM Alem sohbet chat mobil sohbet mobil chat sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Amasya Sohbet Odaları Amasya Chat


Amasya Sohbet Odaları Amasya Chat

Amasya Sohbet Odaları Amasya Chat

Amasya Sohbet Siteleri,Amasya Chat Odaları,Alemsohbetci.COM Amasya Arkadaslık Sitesi,Amasya Sohbet Odaları Amasya Chat,sohbet makale yazarı öncelikle olarak muhabbet sitesi,nden tüm Türkiye ve Yabancı ülkelerde yasamakta olan vatandaslarımıza selam ve sevgiler bugün siz degerli chat odaları kullanıcılarımıza ve okuyucularımıza ve degerki Amasyalılara sitemizin hizmetlerini Amasya ili adı altında sizlere tanıtacagım.

Amasya en çok görmek istedigim iller arasında bir tanesi amasya elmasıyla ünlü bu ilimizi ilk baharda elma agacları çiçek actıgında görmek gerek mis gibi kokan agaclar ve muhtesem görüntüsü ve birde elmaların olma döneminde kırmızı kırmızı elmaların görünümü ve dalından koparıp taze taze yemesi hayali bile güzel aslında insanın her ilde yasayan  bir akrabası olacak yada maddi acıdan güçlü olacak ve her yıl bir ilimiz doyasıya gezilip tüm güzelliklerini yasamak ne güzel olurdu.

Alem Sohbet Malatya İli Hizmetleri

Sohbet chat hizmetleri sunan sitelerimiz aynı zamanda arkadaslık edinme sitesidir odalarımız ziyaretçileri türkiyeden ve yabancı ülkelerin bir çok yerinden  her yastan baylar ve bayanlardan olusmaktadır.

Site girişlerimiz mobil sohbet ve web sohbet girişleri olmak üzere iki tanedir ve üyelik işlemleri yapılmadan kullanımlarınıza sunulmuştur.

Ziyaretçilerimizin kullanım alanları ise canlı radyo yayınlarımızla oyun yarışma odalarımız ve  ikili görüşmelerin yapıldıgı özel odalarınzdan olusmaktadır sınırsız ve ücretsiz kullanımlarınızda olan sitelerimizde ayrıca seviyeli iletişimler kurularak samimi arkadaslıklar edinilmekte.

Amasya İli Hakkında Bilgiler

Amasya’nın İlçeleri: Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova’dır.
Amasya, doğuda Tokat, güneyde Yozgat, batıda Çorum, kuzeyde Samsun İlleri ile çevrilidir. Yeşilırmak’ın Orta Karadeniz Dağları Canik arasında oluşturduğu vadi üzerinde kurulmuştur.
Akdağ, Tavşan Dağı, İnegöl Dağı, Kocacık Tepesi, Kırklar Dağı, Ferhat Dağı önemli dağlarıdır. Sulama amaçlı gölet ve barajlar ile sulanan verimli ovalara sahiptir. Borabay Gölü en önemli gölüdür. Yeşilırmak ve göletlerde yayın, sazan, turna, levrek, pullu gibi balık türleri bulunmaktadır.

İlde Karadeniz iklimi – kara iklimi arasında bir geçiş iklimi hüküm sürer. Yazları kara iklimi kadar kurak, Karadeniz iklimi kadar yağışlı değildir. Kışları ise Karadeniz iklimi kadar ılıman, kara iklimi kadar sert değildir.

Amasya tarihi, köklü bir kültür düzeyi yanında ekolojik yapısı itibariyle zengin bir bitki örtüsüne, dolayısıyla da zengin mutfak kültürüne sahiptir. Yöreye özgün yemekler arasında, çatal çorba, cırıkda-cızlak akıtma helle çorbası, ekmekaşı (papara), kesme ibik çorbası, toyga çorbası, cilbir, bakla dolması, hengel kıymasız mantı, pancar pastırmalı, kabak kabuklu pilav, sirkeli ciğer, yuka tatlısı yufka patlıcanlı pilav tatlısı gömlek kadayıfı, halbur tatlısı, zerdali gallesi, vişneli ekmek Amasya çöreği sini su böreği Amasya usulü ve Yakasal böreği sayılabilir.

Amasya Sohbet Odaları Amasya Chat

 Bir cevap bırakın.