Alemsohbetci.COM Alem sohbet chat mobil sohbet mobil chat sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Artvin Sohbet Odaları Artvin Chat


Artvin Sohbet Odaları Artvin Chat

Artvin Sohbet Odaları Artvin Chat

Artvin Sevda,lıları,Artvin Arkadaslık Sitesi,Artvin Bayan Arkadas Sitesi,Alemsohbetci.COM Artvin İli Hizmetleri,Artvin Sohbet Odaları Artvin Chat sitelerimiz tarafından degerli artvinlilere ücretsiz hizmetler kaliteli olarak sunulmaktadır,güvenli bir ortama sahip olan sunucumuz seviyeli sohbetlerin yapıldıgı yazılı sohbet sitesidir.

Artvin, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan, Karadeniz’e kıyısı bulunan bir ildir. İl, Türkiye’nin Gürcistan’la olan sınırında yer alan kuzeydoğu köşesidir. Doğusunda Ardahan ili, güneyinde Erzurum ili ve batısında Rize ili vardır ve bizler iller sohbet hizmetlerimizle sadece artvin iline degil karadenizde yer alan illerin tamamına hizmetlerimiz kaliteli bir şekilde hitap etmektedir.

Artvin Seviyeli Sohbet Sitesi

Alemsohbet siteleri ,seviyeli sohbet mekanı olarak insanlara tam güven saglamaktadır hizmetlerimiz kalitesini seviyesinden belirleyen huzura önem veren hoş bir arkadaslık sitesi olup argo küfür veya insanları asagılaycı sözlere bizlerin ortamında izin verilemez sohbet arkadaslık sitesi olan sunucumuzun kullanıcılarımıza sunmuş oldugu diger hizmetlerimiz ise canlı yayınlarıyla radyo odamız ve çeşitli yarışma olanakları saglayan oyun odalarımız bulunmaktadır,her kişiye özel olarak ikili görüşmeleri saglayan özel odalarınızda mevcuttur  site içerisinde yer alan odalarımızın tamamında seviyeli iletişimlerin yapılması hepimiz acısından yararlı olacaktır.

Artvin İli Hakkında Bilgiler

Artvin ilimiz; nemli-yarı nemli, kışları serin, yazları ılık, su noksanı yaz mevsiminde ve orta derecede, deniz tesirine yakın bir iklime sahiptir. Sahil kesiminden iç kesimlere gidildikçe yağış miktarında belirgin bir azalma görülmekte olup, gece-gündüz sıcaklık farklarında da önemli farklar bulunmaktadır.

Genel olarak Karadeniz iklim tipi hakimdir. Artvin il merkezinin çevresindeki dağ, göl, orman gibi yeryüzü şekillerinin iklime olan etkisi hususunda söz konusu alanlarda meteorolojik ölçümler yapılamadığından kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak genel kanı olarak dağların genel olarak güneye bakan kısımları daha az yağışlı ve daha sıcak, kuzeye bakan kısımları daha bol yağışlı ve daha serin olduğu ve ormanlık alanların daha fazla yağış aldığı bilinmektedir.

Artvin kültürel ve sosyal yönden gelişmiş olmasına karşın, sanayide hedeflerini bütünüyle gerçekleştirememiştir. İlin ekonomisi halen tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Genel olarak il topraklarında endüstriyel bitkiler ve hububat üretimi yapılmakla birlikte, baklagiller ve çeşitli sebze üretimi de yaygındır. Karadeniz’e kıyısı olan Arhavi ve Hopa’da deniz balıkçılığının önemli yeri bulunmaktadır. Bilhassa kültür balıkçılığı ve arıcılıkta bir hayli mesafe alınmıştır.

Artvin Sohbet Odaları Artvin Chat

 Bir cevap bırakın.