Alemsohbetci.COM Alem sohbet chat mobil sohbet mobil chat sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Diyarbakır Sohbet Odaları Diyarbakır Chat


Diyarbakır Sohbet Odaları Diyarbakır Chat

Diyarbakır Sohbet Odaları Diyarbakır Chat

Tam Sohbet,Has Sohbet,Diyarbakır Sohbet Odaları Diyarbakır Chat,Alemsohbetci.COM Diyarbakır Arkadaslık sitesi,den Diyarbakır halkına ve dünya genelinde yasayan vatandaslarımızın tamamına sevgiler sunar.

Türkiyenin guneydogusunda yer alan şirin ilimiz diyarbakıra seviyeli sohbet,lerle samimi arkadaslıklar kuracakları huzurlu ve güvenli bir ortam hazırladık bedava kullanımların yeraldıgı sohbet odaları,mızda ziyaretçilerimizin tamamına bedava sohbet üyeliksiz web ve mobil uyumlu girişlerimizle dünya geneline hizmet vermekteyiz.

Diyarbakır Arkadaslık Sitesi

Diyarbakır ve diger illerimize ayrıca yabancı ülkelere hizmette olan sitemiz tüm ziyaretçilerimize her ilden ve yurt dışında yasayan gurbetçi kardeşlerimizle bir birleriyle tanışma imkanları sunarak arkadas olmalarını saglamaktadır,sohbet sitemiz alem chat sohbet odalarımıza giriş yapan beylere bayanlara güvenli bir mekanda seviyeli iletişimler kurmalarını saglamaka ve sitemizde güvenligi saglamak acısından hepside bir birinden deneyimli görevli arkadaslarımız günün her saatinde hizmet basındadırlar.

Diyarbakır Yerel Radyosu

Diyarbakır canlı radyo yayınlarımız sitemiz radyosunda görev yapan online djlerimiz tarafından her ile özel yerek sarkılara yer verdigi gibi diyabakır yerel müziklerede yer vermektedir dinleyicilerimizin istek talepleri dogrultusunda her türde müziklere sınırsız olarak yer verilmekte.

Diyarbakır Bedava Sohbet

Alem sohbet chat sitemizde dünyanın her yerine sunulan hizmetlerimiz ücretsiz olarak sunulmaktadır sohbet odamız özel odalarınız radyo yayınlarımız oyun odalarımız yarışma odalarımız gece gündüz ziyaretlerinize ücretsiz olarak sunulmuştur şimdiye kadar sitemizde olumsuz olaylara rastlanmamıştır lakin sizlerden olur olmaz ücret talep eden olursa anında site yönetimine bildirmenizi önemle rica ederiz.

Diyarbakır İli Hakkında Bilgiler

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin orta kısmında, El Cezire’nin(Mezopotamya) kuzeyinde yer almaktadır. Doğuda Batman ve Muş, batıda Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, kuzeyde Elazığ ve Bingöl, güneyde ise Mardin illeri bulunmaktadır.

Diyarbakır’da sert bir kara iklimi egemendir. Yazları çok sıcak geçer fakat kışları Doğu Anadolu Bölgesi kadar soğuk geçmez. Bunun başlıca nedeni Güneydoğu Toroslar yayının kuzeyden gelen soğuk rüzgârları kesmesidir.

Kuzeydeki dağların eteklerine doğru gidildikçe yağışlar da artar.Güneydoğu Toroslar yayının kuzeyden gelen soğuk rüzgârları kesmesi ile son yıllarda yapılan barajların (Karakaya, Atatürk, Dicle ve Kral Kızı barajları) oluşturduğu yapay göletler, geniş buharlaşma yüzeyleri oluşturmaktadır; bu nedenle, Diyarbakır Havzası’nın kuru havasının nisbî neminde artış olmuştur

Güneydoğu Anadolu’nun doğal bitki örtüsü olan bozkır, Diyarbakır’da da egemendir. Bozkır bitki örtüsü içinde otsu bitkiler daha fazladır. Bunlar ilkbaharda kısa bir süre içinde yeşerip çiçeklenir, ama yağışların kesilmesiyle yaz başında kururlar. Çevredeki dağlar, yer yer meşe ormanlarıyla kaplıdır.Ormanlık alanlar ilin toplam yüzeyinin onda birini bile bulmaz.

Diyarbakır şehrinin en önemli akarsuyu Elazığ ili sınırları içinden çıkan Dicle nehridir. Nehir, Diyarbakır şehrinin bulunduğu lav sahanlığının doğu kesimine paralel akar. Burada nehir vadisinin tabanı 600 m’ye iner. Diyarbakır’ın güneyinde 8 km mesafede doğuya yönelir. Dicle, Diyarbakır ilindeki akarsuların tümüne yakınını toplar. Yalnızca ilin kuzeybatı köşesindeki küçük bir alanın suları Fırat ırmağına gider.

Diyarbakır Sohbet Odaları Diyarbakır Chat

 

 Bir cevap bırakın.