Alemsohbetci.COM Alem sohbet chat mobil sohbet mobil chat sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Edirne Sohbet Odaları Edirne Chat


Edirne Sohbet Odaları Edirne Chat

Edirne Sohbet Odaları Edirne Chat

Edirne Sohbet Odaları Edirne Chat,Tırakya Sohbet,Tırakya Arkadaslık Sitesi,Edirne Arkadaslık Sitesi,Alemsohbetci.com Edirne Bayan Sohbet Sitesi,Edirne ili hizmetleri,Edirne tanışma siteleri olarak degerli edirne halkına kaliteli hizmetler sunmakta.

Sohbet siteleri olarak ziyaretçilerimize sitemizde seviyeli sohbetlerle dünyanın her yerinden farklı farklı arkadaslıklar edinmelerine aracı olmaktadır,Türkiye’nin Edirne ilinde yer alan şehir ve aynı ilin merkez ilçesi. Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde, Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yer almaktadır.İlçeleri: Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü’ dür.ve bizler Türkiye ve Avrupanın sohbet chat siteleri olarak ilimiz merkez ve belirtmiş oldugumuz ilçelerin tamamına ve köylerine kadar hizmetlerimiz ulasmaktadır.

Edirne Mobil Sohbet Siteleri

Akıllı telefonlarla mobil sohbet yapmanın avantajları bilgisayar kullanımına bakılırsa daha fazla telefonların internet uyumluluğu bulundugumuz her ortamdan bir yere sabit kalmadan internet kullanımı yapmak,

Sohbet odalarımızında mobil uyumlu girişlere sahip olmasıyla diledigimiz her an sitelere bulundugumuz he yerden giriş yaparak boş zamanlarımızı kesintisiz degerlendirmemizi saglamakta,Alemsohbetci.com arkadaslık siteleri olarak tüm ziyaretçilerine yasadıkları sehirlerden ülkelerden mobil  sohbet yapmak için avantaj sunmakta mobil üzerinden muhabbet et radyo dinle oyunlar oyna yarışmalar yap hepsini aynı anda tek bir ortamda sizlere sunan sitelerimiz kaliteli güvenli ve huzurlu bir ortama sahiptir.

Edirne İli Hakkında Bilgiler

Edirne Marmara Bölgesinin Trakya kısmında yer alır. Sınır kapısı, ‘Bursa’nın oğlu, İstanbul’un babası’ olarak vasıflandırılan ve Osmanlı Devletinin ikinci başkenti ve ‘müze şehir’ Edirne’nin doğusunda Kırklareli ve Tekirdağ, güneydoğusunda Çanakkale, batısında Yunanistan, kuzeybatısında Bulgaristan, güneyinde ise Ege Denizi bulunmaktadır.

Edirne, her Akdeniz ikliminin hem de Orta Avrupa’ya özgü kara ikliminin etkisi altında kalan bir geçiş bölgesidir. Bölge Karadeniz, Ege ve Marmara denizlerin de etkileriyle zaman zaman ve yer yer farklı iklim özellikleri gösterir. Kışları, Akdeniz iklimi etkisini gösterdiği zamanlarda ılık ve yağışlı, kara iklimi etkisini gösterdiğinde de oldukça sert ve kar yağışlı geçmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, bahar dönemi yağışlıdır. İlin bitkisel üretim açısından önem taşıyan Ergene Havzası’nda ise sert bir kara iklimi egemendir. Çevresi dağlara sınırlı olan bu yörenin denizlerden gelen yumuşatıcı etkilere kapalı olması bu iklim yapısını ortaya çıkarmaktadır.

Edirne’de çeşitli tarım ürünleri yetişir. Ovaları çok bereketlidir.Tarla tarımı çok gelişmiştir. Tahılda buğday, sanâyi ürünlerinde şekerpancarı ve ayçiçeği ön sırayı alır. Meyvecilikte, kavun, karpuz yetiştiriciliği ve bağcılık ileridir. Son 10 senede tarım ürünleri bir kat artmıştır. Buğday, pirinç, ayçiçeği, şekerpancarı, fasulye, susam, kolza, domates, patlıcan, pırasa ve lahana ilde yetiştirilen başlıca tarım ürünleridir.Meyve olarak kavun, üzüm, karpuz, elma, armut, erik, kızılcık ve bâdem önemli yer tutar. Sulama, gübreleme ve modern tarım araçları kullanma husûsunda önde gelen iller arasındadır. Hayvancılık: Çayır ve mer’aların gittikçe azalmasına rağmen hayvan potansiyeli yüksektir. Koyun, kıl keçisi, sığır ve manda beslenir.

Ayrıca Kapıkule Sınır Kapısı’ ndan Bulgaristan ve Avrupa’ ya sadece kara yolundan değil demiryolu ile de bağlanmaktadır. Pazarkule ve İpsala Sınır Kapısıyla kara yolundan, Uzunköprü demiryolu ile de Yunanistan’a ulaşım sağlanmaktadır. Edirne İstanbul ve Çanakkale üzerinden Anadolu ile düzenli bir ulaşıma sahiptir.

Edirne’ ye özgü yiyeceklerin başında Edirne’ nin meşhur tava ciğeri gelmektedir.

Edirne Sohbet Odaları Edirne Chat

 Bir cevap bırakın.