Alemsohbetci.COM Alem sohbet chat mobil sohbet mobil chat sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Erzurum Sohbet Odaları Erzurum Chat


Erzurum Sohbet Odaları Erzurum Chat

Erzurum Sohbet Odaları Erzurum Chat

Dadas Sohbet Odaları,Dadas Chat Odaları,Dadaslarla Sohbet,Erzurum Arkadaslık Siteleri,Erzurum Sohbet Odaları Erzurum Chat sitesi, alemsohbet erzurum ili hizmetleri ve erzurum halkına hizmetler samimi arkadaslığın cıkarsız dostluğun tek adresi kaliteli ve güvenli hizmetleriyle dünyanın her yerinde yasamakta olan vatandaslarımıza hitap etmektedir.

Erzurum Seviyeli Sohbet Sitesi

Sohbet chat arkadaslık sitelerimizde seviyeli sohbet,lere yer verilmektedir türk toplumu olarak saygıya sevgiye ve hoş görüye önem vermekteyiz her ne kadar sanal ortamlarda bu saymış oldugumuz özelliklere uymayan insanlar olsada uyanların uymayanlardan daha fazla oldugunu görmekteyiz seviyelii letişimlerin yapıldıgı sitemizde söz ettiğimiz özelliklerin mevcut olmadığı kişilere sohbet odalarımızda bulunmalarına izin verilmeyerek anında ziyaretlerine son verilmektedir.

Online Sohbet Chat

Türkiyenin yazılı sohbet siteleri olarak günün her saatinde sitemize mobil üzerinden veya bilgisayarlarınızdan web üzerinden üyeliksiz ücretsiz şifresiz bulundugunuz her ülkeden hiç bir sorunla karsılasmadan giriş yaparak anında sohbete baslaya bilirsiniz online muhabbet ortamında sizlerle sohbet edecek bir çok ziyaretçimizi bulabilirsiniz.

Sitelerimiz üzerinden online canlı radyo yayınlarımız her iki cihazlarla giriş yaparak sizler için hazırlanmış olan her türden müziklerle sahane müzik keyfi yasaya bilirsiniz,ayrıca online oyun oyna,online yarışmalar yap arkadaslarınla dostlarınla özel odalarınızda bas basa online sohbet et saymış oldugumuz tüm bu hizmetlerimiz sınırsız ve bedava olarak dünyanın her yerine sunulmaktadır.

Erzurum İli Hakkında Bilgiler

Erzurum İli, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde Türkiye’nin bir ilidir. Doğusunda Kars ve Ağrı, güneyinde Muş ve Bingöl, batısında Erzincan ve Bayburt, kuzeyinde Rize ve Artvin, kuzeydoğusunda Ardahan bulunur.

İlçeleri: Aşkale, Çat, Hınıs, Horasan, Ilıca, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzundere’dir.

Erzurum ili, Türkiye’nin orta ve batı kesimlerine göre, yükseltinin fazla olduğu illerinden biridir.
Doğu Karadeniz Dağları’nın doğu uzantıları olan Rize Dağları, ili kuzeyden çevreler ve Rize ile sınırını oluşturur. Karadeniz’e paralel düzenli sıralar durumunda uzanan bu dağlar, geçit vermez ve yüksektir. En yüksek noktaları 3937 m. yüksekliğindeki Kaçkar Tepesi ile Verçenik Tepesi’dir. Dumlu Dağı’ndan doğuya doğru uzandığında iki yüksek dağ sırasına ulaşılır. Tortum’a doğru olanı Güvercin Dağıdır; Pasinler Ovası ile Gürcü Boğazı arasını doldurmuş olanı ise Karga Pazarı Dağlarıdır. Erzurum şehrini doğudan çevreleyerek Palandöken Dağlarına ulaşır.

Doğu Anadolu’nun en büyük kenti olan Erzurum’un M.Ö 4900 yıllarında kurulduğu tahmin edilmektedir. Erzurum’u da içine alan bölge tarih boyunca Urartular, Kimmerler, İskitler, Medler, Persler, Parftlar, Romalılar, Sasaniler, Araplar, Selçuklular, Bizanslılar, Sasaniler, Moğollar, İlhanlılar ve Safeviler gibi çok çeşitli kavim ve milletler tarafından idare edilmiştir.

Su böreği, ekşili dolma, kesme çorbası, ayran aşı (yayla çorbası) çiriş, şalgam dolması, yumurta pilavı, kadayıf dolması Erzurum’ un geleneksel mutfağını oluşturur.
Ne Alınır: Erzurum oltu taşı işçiliği ile çok meşhurdur. Oltu taşından yapılan tespihler, ağızlıklar, bilezik, gerdanlıklar, broş, küpe, saç tokası yörenin önemli hediyelik eşyalarıdır.

Erzurum Sohbet Odaları Erzurum Chat

 Bir cevap bırakın.