Alemsohbetci.COM Alem sohbet chat mobil sohbet mobil chat sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Giresun Sohbet Odaları Giresun Chat


Giresun Sohbet Odaları Giresun Chat

Giresun Sohbet Odaları Giresun Chat

Giresun Sohbet Siteleri,Giresun Chat Siteleri,Giresun Sohbet Odaları Giresun Chat,Alemsohbetci.com Giresun arkadaslık siteleri Türkiye sohbet siteleri,vatan sohbet odaları, vatan millet ve birlik demişken Türkiyenin son günlerde yasadıgı olaylar millet olarak hepimiz üzgün yasta ve endişe içerisindeyiz insanın yazacak gücü konusacak kuvvveti yok kelimeler bogazımızda dügümleniyor sehitlerimiz gencecik insanların vefatı ailelerin acısı millet olarak hepimizin yüreklerini daglıyor.

Vatanını seven millet olarak hepimiz aynı yürek aynı acıyı paylaşıyoruz ve bunuda her ortamda dile gietirmekten çekinmeyerek acımızı her ortamda yasamaktayız öyleki sanal alemde sosyal paylaşım aglarının tamamında son günlerin konusulan konusu aynı Türkiyenin içinde oldugu durum ve bu sohbet odalarındada her insanın dilinde ve hepimizinde temennisi bu savasların tüm dünya genelinde son bulması ve her ülkenin kendi toprakları içerisinde huzur içerisinde yasaması.

Bu durumlarda herkes gibi benimde ruh halim çöküntülerde normal olarak yazıya basladıgımda söz edecek cok sey ürete biliyorum lakin bu günlerde bunu pek basadıgımı söyleyemeyecegim konumuz giresun ve sohbet arkadaslık sitesi olarak giresun halkına hizmetlerimizi bildirmekti zaten genel olarak site içi hizmetleri hepimiz tarafından bilinmekte bugünde böyle olsun diyelim ve kısaca giresun ilimizin tanıtımlarını yaparak bugünkü makalemizi sonlandıralım.

Giresun İli Hakkında Bilgiler

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun bir yarımada üzerine kurulmuştur. Giresun, Anadolu’nun kuzeydoğusunda, yeşille mavinin kucaklaştığı Karadeniz’in inci kentlerinden birisidir. Doğal ve tarihi değerler açısından turizme oldukça elverişli bulunan Giresun’un bakir ormanları, yaylaları ve akarsuları ilgi çekicidir.

İl Merkezi, Aksu ve Batlama vadileri arasında denize doğru uzanan bir yarımada üzerinde kurulmuş olup, bu yarımadanın doğusunda ve 2 km. açığında Doğu Karadeniz´in tek adası olan Giresun Adası bulunmaktadır.

Giresun ili, yüzey şekilleri bakımından arızalı(engebeli) bir görünüşe sahiptir ve yüzey şekillerinin çatısını, Karadeniz kıyısı boyunca uzanan oldukça dar ve alçak düzlüklerden oluşan bir kıyı şeridi ile güneyde Kelkit Çayı Vadisi arasını kaplayan Giresun Dağları meydana getirir. Doğu Karadeniz dağlarının batıya doğru uzanan kollarından biri olan Giresun Dağlarının doruk çizgisi, Kelkit vadisine Karadeniz kıyıısından daha yakındır ve dik yamaçlarla iner, vadilerle yarılmış Karadeniz tarafından ise eğim daha azdır.

Doğal bitki örtüsü, iklim özellikleri ve yükseltiye bağlı olarak değişir. İklim koşullarında olduğu gibi doğal bitki örtüsünün dağılışında da ilin iki kesimi arasında farklar vardır. İlin kuzey kesiminde kıyı ovalarının ardındaki yamaçlar 800 m. Yükseltiye kadar fındık bahçeleriyle kaplıdır.

Giresun ilinin ilçeleri; Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Kesap, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu ve Yağlıdere’dir.

Giresun denilince akla karalahana ve hamsi gelir. Bunun yanında mısır unundan yiyecekler yapılır. Yemeklerden bazıları; Karalahana Çorbası, Karalahana Diblesi, Isırgan Püresi, Mısır Ekmeği, Fasulye Turşusu, Kiraz Duzlaması ve Pezik Mıhlamasıdır.

Giresun Sohbet Odaları Giresun Chat

 Bir cevap bırakın.