Alemsohbetci.COM Alem sohbet chat mobil sohbet mobil chat sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Gümüşhane Sohbet Odaları Gümüşhane Chat


Gümüşhane Sohbet Odaları Gümüşhane Chat

Gümüşhane Sohbet Odaları Gümüşhane Chat

Gümüşhane Chat Odaları,Gümüşhane Chat Siteleri,Gümüşhane Sohbet Odaları Gümüşhane Chat,Gümüşhane Arkadaslık Siteleri,Gümüşhane, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan, Türkiye’nin bir ilidir. Doğuda Bayburt, batıda Giresun, kuzeyde Trabzon ve güneyde Erzincan ile komşudur ve alemsohbetci.com sohbet chat sitesi olarak merkez gümüşhane ve cevre illerine köylerine ilçelerinin tamamına seviyeli arkadaslık hizmetleri sunarak sadece gümüşhane ve cevre illerinden degil dünya genelinin tamamından sitelerimizi ziyaret eden insanlarla tanısmalarına aracı olmaktayız.

Arkadaslık siteleri olarak sehirler sohbet hizmetlerimizdeki baslıca amacımız sosyal paylaşım platformları kullanıcılarının tercihleri kendi yasadıkları sehirlerden ve cevre illerden insanlarla tanısmak istemeleri nedeni ise hepsinin ortak arayışları ve kararları kendilerine yakın mesafede yasayan insanları sanalda tanıyarak reele dönüştürmek.

Ve biz sohbet sitesi olarak insanların her yöndeki arayışlarına hitap ederek amaclarına ulasmalarını saglamak güvenin ve kalitenin ön planda oldugu sitemizde seviyeli sohbetler yapılarak huzurlu bir ortamda eglenerek hoş vakitler geçirilmekte sohbet sitemiz içerisinde genel muhabet odamızda ziyaretçilerimizin tamamı bir birleriyle her konu üzerinden paylaşımlar yapmakta.

Muhabbet odamıza ilaveten sınırsız kullanımların yapıldıgı oyun odalarımız yarışma odalarımız ve canlı radyo yayınları yapan radyo odamız mevcuttur site radyomuzda her türden sarkılara yer verilmekte ve dinleyicilerimizin özel istek talepleride sınırsız olarak karsılanmakta,belirtmiş oldugumuz tüm bu hizmetlerimiz mobil sohbet ve web sohbet olmak üzere ücretsiz üyeliksiz olarak dünya genelinden kullanımlarına acılmıstır.

Gümüşhane İli Hakkında Bilgiler

Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi arasında, Çin-Trabzon Tarihi İpek Yolu Güzergahı üzerinde, tarih ile doğal güzelliklerin kucaklaştığı, zengin Gümüş Madeni ocaklarından dolayı Gümüşhane adını taşıyan bir ildir.

Gümüşhane ilinin ilçeleri; Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul’dur.

Ana yapı malzemeleri taş, kerpiç, ahşaptır. Evlerin plan olarak arz ettikleri şema ortada bir avlu ve iki yana dizilmiş mekanlardan meydana gelmiştir. Evlerin alt katları ailelerin günlük ihtiyaçlarını karşıladıkları mutfak, banyo, wc, kiler ve günlük yaşamın diğer mekanlarından oluşur. Üst katlar ve çatı katı ise yatak odası ve misafir odaları şeklinde düzenlenmiştir. Evlerin dış görünümü doğal peyzaja olağanüstü uyum sağlamaktadır. Günümüz mimarisine örnek olacak tip ve güzelliktedir.

Gümüşhane, her yönüyle olduğu gibi iklim özellikleri bakımından da Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi arasında bir geçiş teşkil etmektedir. Yüksek Zigana dağlarıyla Karadeniz’in bunaltıcı nemli havasına set çeken, Kop engeliyle de Doğu Anadolu’nun şiddetli soğuklarının gelmesini engelleyen Gümüşhane dünya üzerinde ender yörelere sahip olan hoş bir iklime sahiptir.

Gümüşhane ‘ de yemek kültürü de çok eskiye dayanmaktadır. Bugüne kadar Gümüşhane’nin yemek kültürü konusunda kapsamlı bir araştırma yapılmadı. Ancak bu gün mutfaklarındaki zenginlik, lezzet ve hamaratlık bunu göstermektedir.

Gümüşhane Mantısı, Kuşburnu çorbası, Zuluflu Çorbası,Un Herlesi Çorbası, Gavut Çorbası, Pağla Denlisi, Borani,Fıtfıt Haşılı,Patates Kavurması,Muhla, Yergök Dolması,Sütlü Haşıl,Lor Dolması,, Ekmek Aşı, Çıtma Fasulye, Kaygana, Siron, Erişte, Lemis,Erişti Tatlısı,Hasude Kuymağı, Kara Helva, Burma,(sini), Tel Helvası, Lalanga bilinen yemeklerindedendir.

Gümüşhane Sohbet Odaları Gümüşhane Chat

 Bir cevap bırakın.